Рішення сесій Нововасилівської селищної ради №5 «Про Прогноз бюджету Нововасилівської селищної ради на 2022-2024 роки»
Скликання: | 8 скликання |
Сесія: | 10 сесія |
Тип документу: | Рішення сесій Нововасилівської селищної ради |
Дата: | 26.10.2021 |
Автор: | НОВОВАСИЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ |
Номер документу: | 5 |
Назва документу: | Про Прогноз бюджету Нововасилівської селищної ради на 2022-2024 роки |
Прикріплені файли: |
|
УКРАЇНА
НОВОВАСИЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
десята сесія восьмого скликання
РІШЕННЯ
від 26 жовтня 2021р. смт. Нововасилівка № 5
Про Прогноз бюджету Нововасилівської селищної
ради на 2022-2024 роки
Відповідно до частини шостої статті 751 Бюджетного кодексу України пункту 23 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ” Нововасилівська селищна рада
вирішила:
1.Взяти до відома Прогноз бюджету Нововасилівської селищної ради на 2022-2024 роки, схвалений рішенням Виконавчого комітету Нововасилівської селищної ради від 17.08.2021 №12 «Про схвалення Прогнозу бюджету Нововасилівської селищної ради на 2022-2024 роки» (додається).
2.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, агропромислового комплексу та розвитку підприємництва.
Селищний голова Олександр ПРОКОПЕНКО
ПРОГНОЗ
бюджету Нововасилівської селищної ради
на 2022 – 2024 роки
(0857100000)
- Загальна частина
Прогноз бюджету Нововасилівської селищної ради на 2022-2024 роки (далі – Прогноз) розроблено відповідно до статті 75¹ Бюджетного кодексу України, діючих Податкового та Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
Показники Прогнозу сформовано на підставі положень Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 548, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 586, а також на основі комплексного аналізу економічної ситуації, стану фінансового потенціалу, оцінки досягнутого рівня розвитку економіки і соціальної сфери селищної ради.
Прогноз є стратегічним документом планування показників бюджету селищної ради на середньостроковий період і основою для складання проєкту бюджету на 2022 рік.
Мета Прогнозу полягає у формуванні послідовної та передбачуваної бюджетної політики на рівні громади шляхом створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету в середньостроковій перспективі.
Для досягнення мети Прогнозу планується забезпечити виконання наступних завдань:
– стратегічне збалансування бюджетних показників;
– підвищення результативності та ефективності бюджетної політики;
– забезпечення стабільного фінансування середньострокових інвестиційних проектів (програм);
– оптимізація фінансової достатності селищного бюджету в контексті розширення видаткових повноважень;
– посилення бюджетної дисципліни та контролю за раціональністю розподілу бюджетних коштів та ефективністю їх використання;
– реалізація системних напрямків удосконалення і формування оптимальної мережі бюджетних установ з метою надання якісних послуг.
Виконання прогнозних показників бюджету в середньостроковому періоді дозволить реалізувати цілі державної політики та місцевого розвитку, включаючи покращення рівня доступності та якості надання публічних послуг; забезпечити передбачуваність та послідовність бюджетної політики; впровадити соціальні стандарти.
Можливими ризиками невиконання прогнозних показників можуть бути зростання цін на енергоносії на 5 % і більше у порівнянні з показниками, врахованими у Прогнозі, невиконання прогнозних показників доходів бюджету на 5 % і вище, підвищення рівня інфляції.
Заходами з мінімізації впливу фіскальних ризиків на показники бюджету є здійснення заходів з енергоощадження, покращення адміністрування податків і зборів, зниження частки тіньової економіки, підвищення інвестиційної привабливості громади.
Формування Прогнозу базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності, які визначені статтею 7 Бюджетного кодексу України.
II. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку
Під час розроблення Прогнозу враховано основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України та стан економічного та соціального розвитку територіальної громади в поточному році та на 2022-2024 роки.
Основні види господарської діяльності територіальної громади – це сільське господарство, роздрібна торгівля. Важливим для розвитку економіки, наповнення місцевого бюджету, забезпечення зайнятості населення є діяльність сільськогосподарських підприємств. В обліковому колі сільськогосподарських підприємств громади налічується 76 підприємств. Прогнозується на 2022-2024 роки забезпечення економічної стабільності та зниження фінансових ризиків, зростання показників господарської діяльності сільськогосподарських підприємств.
При формуванні показників селищного бюджету на 2022-2024 роки враховано відповідно до Бюджетної декларації збільшення розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму для працездатних осіб та посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду:
– мінімальна заробітної плати станом на 01.01.2022 року встановлюється в обсязі 6500 грн. (темпи росту на 8,3% до 2021 року), з 01.10.2022 року – 6700 грн. (темпи росту на 3,1% ); на 01.01.2023 року в обсязі 7176 грн. (темпи росту на 7,1% до 2022 року); на 01.01.2024 року – 7665 грн.( темпи росту на 6,8% до 2023 року);
– прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2022 року встановлюється в обсязі 2481 грн. (темпи росту на 9,3% до 2021 року); на 01.01.2023 року в обсязі 2684 грн. (темпи росту на 8,2% до 2022 року); на 01.01.2024 року – 2880 грн.( темпи росту на 7,3% до 2023 року);
– розмір посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду встановлюється станом на 01.01.2022 року в обсязі 2983 грн. (ріст на 8,3% до 2021 року), з 01.10.2022 року – 2982 грн.(ріст на 3,1%); на 01.01.2023 року – 3193 грн. (ріст на 7,1% до 2022 року); на 2024 року – 3411 грн. ( ріст на 6,8% до 2023 року).
Основні макропоказники економічного і соціального розвитку України у 2020 – 2024 роках
Назва |
2020 |
2021р |
2022 р |
2023р |
2024р |
|
|
Звіт |
Очікуване |
Прогноз |
|||
Валовий внутрішній продукт: у відсотках до попереднього року |
96,0 |
104,1 |
103,8 |
104,7 |
105,0 |
|
Індекс споживчих цін (ІСЦ): грудень до грудня попереднього року, відсотки |
105,0 |
108,9 |
106,2 |
105,3 |
105,0 |
|
Індекс цін виробників (ІЦВ): грудень до грудня попереднього року, відсотки |
114,5 |
117,0 |
107,8 |
106,2 |
105,7 |
|
Експорт товарів та послуг у відсотках до попереднього року |
95,5 |
108,8 |
106,5 |
107,7 |
107,9 |
|
Імпорт товарів та послуг у відсотках до попереднього року |
82,1 |
115,6 |
109,2 |
109,4 |
108,6 |
|
Облікова ставка Національного банку України, відсотків річних на кінець періоду |
6,0 |
7,5 |
7,0 |
5,5 |
5,2 |
|
Обмінний курс гривні до долара США, гривень за долар США в середньому за період |
27,0 |
28,0 |
28,6 |
28,8 |
29,2 |
|
III. Загальні показники бюджету
Прогноз бюджету на 2022-2024 роки включає прогнозні показники бюджету громади за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, а також прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують виконання інвестиційних проєктів. Зазначені показники є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності, місцевих програм та формування показників проєкту бюджету селищної ради на 2022 рік. Формування проєкту бюджету на відповідний рік здійснюватиметься з урахуванням змін основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку громади, а також змін у нормативно-правовій базі.
Обсяг ресурсу бюджету Нововасилівської селищної на 2022-2024 роки прогнозується 71716414 гривень, 76651271 гривень та 81173163 гривень відповідно. У співставних умовах середньорічний темп росту надходжень та витрат складає 7%. Загальні показники надходжень до бюджету та граничні показники видатків бюджету наведені у додатку 1 до проєкту прогнозу бюджету.
IV. Показники доходів селищного бюджету
Прогноз дохідної частини бюджету громади розроблено відповідно до норм бюджетного та податкового законодавства, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та територіальної громади, особливостей податкової політики, передбачених Бюджетною декларацією на 2022-2024 роки, положень нормативно-правових актів селищної ради про встановлення місцевих податків і зборів.
З метою розширення податкової бази та залучення додаткових надходжень до бюджету громади визначено такі пріоритетні завдання:
- створення сприятливих умов для стабільної та ефективної роботи суб’єктів підприємницької діяльності, поліпшення бізнес-клімату;
- поліпшення економічних, правових та організаційних умов для залучення інвестиційних ресурсів та задіяння земельного потенціалу громади.
Для виконання пріоритетних завдань передбачається здійснити наступні заходи:
- проведення роз’яснювальної роботи серед населення через засоби масової інформації щодо соціального значення легалізації праці та заробітної плати, дотримання норм законодавства в частині оплати праці у розмірі не менше мінімальної заробітної плати, обов’язкового декларування доходів та сплати податків. Очікуваний результат – підвищення рівня зайнятості та соціального забезпечення населення, зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб;
- організація реєстрації фізичних осіб-підприємців у доступній формі та у найкоротші терміни, що очікувано розширить сфери діяльності малого бізнесу, збільшить надходження єдиного податку;
- провести інвентаризацію земельних ділянок, здійснити перегляд укладених договорів оренди земельних ділянок на предмет відповідності розміру орендної плати нормам Податкового кодексу України, що забезпечить задіяння земельного потенціалу громади для залучення інвестицій, збільшення надходжень плати за землю;
- проводити моніторинг податкового боргу платників податків до бюджету та провести претензійно-позовну роботу щодо його зменшення.
Прогнозні показники доходів бюджету сформовані на основі існуючої
податкової бази та реалізації пріоритетних завдань із розширення її потенціалу. При формуванні дохідної частини селищного бюджету були враховані планові показники на 2021 рік та прогнозні показники на 2022-2024 роки.
Обсяг власних доходів загального фонду селищного бюджету на 2022 рік
розрахований у сумі 29554779 гривень, що на 3245744 гривень б