A A A K K K
для людей із порушенням зору
Нововасилівська громада
Запорізька область, Мелітопольський район

с. Розівка

В першій половині VIII ст. царський уряд став активно запрошувати на поселення в Таврію заможних німців. Катерина II запропонувала їм досить привабливі умови – допомогу насінням, будматеріалами , та головне - звільнення від податків на 30 років. То ж до нашого степу поїхали хазяйновиті бюргери.

Село Розівка було засновано в 1925 році на землях, що належали саме німецьким поміщикам. В 1929 р. тут було засновано радгосп. Спочатку це село мало назви Рози Люксембург. Тут була дуже потужна ферма з корів в 250 голів. Саме молочне виробництво дозволили вийти на перші позиції цьому господарству. В 1935 р. воно отримало заохочення у вигляді премії 100 тисяч карбованців та легкове авто. Окрім того декілька доярок отримали звання та почесні нагороди від радянської влади.

Коли настала загроза окупації фашистами в 1941 р. вся худоба була евакуйована до Азербайджанської республіки. На фронт пішло 283 місцевих мешканців. Цього разу німці прийшли не будувати, а нищити та палити – 2 амбара з хлібом, 6 будинків, 4 хліви.

19 вересня 1943 року при звільненні села загинуло 11 солдатів, 2 пілота,1 розвідник. В селі є братська могила, де поховані воїни. Селяни дбають про неї, тут завжди чисто та урочисто. Багато було зібрано інформації про визволителів, на запрошення созівців сюди приїжджали родичі загиблих бійців. Кожна така зустріч - це подія для розівців, яка стала історією села. Матеріали, зібрані під час пошукових робіт та зустрічей, зараз є експонатами місцевої школи.

Майже до 1950 року були голодні та важки часи, часи відновлення господарства. Початок 50- років – це час масових насаджень – лісосмуг та зелених зон в селі, садів.

В 70-80-хроках село мало добрий розвиток – тут побудували дитячий садок, ток, будинок культури, дороги місцевого значення, навіть літній кінотеатр.

Зараз в селі діє потужне агропідприємство «Розівка».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь