Повідомлення RASFF щодо виявлення 3-монохлор-1,2 пропандіол в пальмовій олії

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF №  2021.0019-fup 36.

Відповідно до повідомлення, виявлено 3-монохлор-1,2-пропандіол в рафінованій пальмовій олії, що експортувалась з Німеччини (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Польщі, де використовувалась при виготовленні печива (виробник: Bogutti Sp.z o.o., Zlotoklos), яке надіслано до України (отримувачі: ТОВ «АТБ-Маркет», просп. Олександра Поля, 40, м. Дніпро, 49000; ТОВ «Форвард-КД», вул. Бузкова, 2, м. Львів, 79035).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати  Приазовське районне  управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Запорізькій області за адресою: вул. Б. Хмельницького, 21,  смт. Приазовське, 72401,  тел. (061)-2-32-77,  e-mail: priazovskiy@gudpss-zp.gov.uа .

Ідентифікація тварин — це необхідно!!

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності. Це закріплено на законодавчому рівні, а саме - статтею 5 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно якої в країні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин. Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин.              Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу — від її виробництва до реалізації. Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо.

19:59 14.06.2021