A A A K K K
для людей із порушенням зору
Нововасилівська громада
Запорізька область, Мелітопольський район

с. Беседівка та с. Ганно-Опанли

Беседівка – це невеличке село, яке було засновано в 1887 році. Через рік після свого заснування тут було 23 селянські садиби. Свою назву село отримало з прізвища одного з перших поселенців. Вся історія цього села тісно пов’язано з сусіднім, більшим селом Ганно - Опанли. Відстань між ними не перевищує 1 км. Донедавна обидва села входили в Беседівську сільську раду, незважаючи на те, що всі об’єкти соціальної сфери знаходились в Ганно - Опанлинці.

Свою назву це село отримало від тюркського, яке означає «долина, багата дичиною». Засновано село в 1884 році. Переселенці приїхали сюди з сел Зеленівка  та Ганнівка .В 1899 р. тут почала діяти школа, в 1900 – бібліотека. З 1916 року по 1921 рік в селі нараховувалось 109 селянських садиб, чисельність населення становила 613 чоловік. Та вже в 1923 році залишилось 103 садиби та 598 чоловік.

 В роки становлення радянської влади село декілька разів переходило під владу військ Врангеля, Червоної армії, Дєнікіна, пережило набіги бійців Махна. Остаточно влада рад закріпилася в 192о році. В 1924 році тут почала працювати початкова школа з кількістю учнів 100 чоловік. В 1926 році був створено перший колгосп. Саме в Ганно - Опанлинку прийшов перший трактор в Нововасилівському районі. Це була справжня полія для селян. Але ті, хто не бачив рації в таких методах господарювання як колгосп, зазнали примусового виселення за Урал.

Голод 1932-33 років забрав життя 43 людей, але насправді таких було значно більше.

В передвоєнні роки селяни зібрали добрі врожаї пшениці, хлопку.

Війна1941-1945 років перекреслила всі досягнення. Чоловіки пішли на фронт. А в селі організували батальйон народного спротиву для боротьби с диверсантами та шпіонами. Багато громадян евакуювались з колгоспним скарбом - технікою та худобою - за Волгу. Ті, хто залишився тяжко працювали під владою окупантів. 18 селян угнали до Німеччини на примусові роботи. Звільнення від окупантів відбулось 19 вересня 1943 року. Бійці, що загинули від час боїв були захоронені в центрі села. А 119 мешканців Беседівки та Ганно-Опанлинки загинули та пропали без вісті на фронтах Другої світової війни.

Вже після Перемоги перші роки відновлення господарства та промисловості майже не відбувалось, оскільки голод 1947 року пригальмував цей процес. Треба було елементарно вижити. Але поступово життя налагодилось. В серпні  1954 г. Ганно-Опналинська сільська рада була об’єднана з Оріхівською сільською радою в одну Оріхівську раду. З 1967 року створено один колгосп ім. Шевченко шляхом об’єднання кількох колгоспів  на прилеглих територіях. Окрім скотарства та хліборобства колгоспники займались вирощування шовкопряду.

В червні 1963 року села Ганно-Опанлинка, Беседівка та Калинівка увійшли до складу Розівської сільської ради.

1 вересня 1991 року в селі було відкрито нову школу.

27 березня 2000 року колгосп ім Шевченко було реорганізовано в ТОВ «Агрофирма ім.Шевченко». Господарство подбало про те, щоб на території села діяв млин, крупорушниця, пекарня, АЗС. Крім того, на території села  Ганно-Опанлинка , Беседівка та Оріхівка господарює декілька фермерських господарств та селян, що обробляють землі одноосібно.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь