с. Миколаївка I

Село засновано в 1872 році на місці ногайського аулу Канли-гари переселенцями болгарами з села Карагач ( нині село Нагорне Одеської області) . Назву отримало Першомиколаївка. Перші роки перебування переселенців була дуже складними – лише через декілька років їм вдалось отримати  гарний врожай, відтоді люди забули голодні роки. Вже в 1904 році в селі мешкало 1269 душ, 160 приватних садиб. Головним заняттям було хліборобство, виноградарство, скотарство,особливо -  вівчарство. Хліб та скот збували на базарах Мелітополя, Бердянська та Царєводаровки (с.Ботєво).

За часів становлення радянської влади декілька років життя селян було порушено постійними набігами врангелівців, махновців ті іншими бандами, що виникали на тлі безвладдя. Лише в середині 20-х років остаточно закріплена влада більшовиків почала керувати та насаджувати новий тип господарювання – колгоспи. Перший трактор в селі з’явився в 1925 році. Проте успіхів такий метод господарювання не приносив. В часи голодомору 1932-33 років від голоду померло 241 людина. Лише в 1936-1938 роках вдалось досягти врожаїв, які дозволили селянам більше не голодувати. Але селян чекало нове випробування – війна 1941-1945 років. В 1941 році почалась окупація села німецькими загарбниками. Знущання, грабунки, рабська праця  - все це довелось зносити людям, поки в вересні 1943 року частини 28 армії  Південного фронту не вигнали фашистів.

Оскільки чоловіки –болгари були примусово вислані в м. Гур’єв для будівництва газопроводу, підіймати господарство довелось жінкам, підліткам, старикам. Лише в 1954 році вдалось налагодити сільське господарство. Ще через 10 років збудували клуб. З 1966 року в селі відокремився колгосп «Рассвєт», який проіснував до 2000 року. З того часу на землях господарюють сільгосппідприємства приватної форми власності.