Кампанія щодо зниження рівня незадекларованої праці в регіоні – підсумки 4 місяців 2021 року

Головне управління Держпраці в Запорізькій області з метою зниження рівня незадекларованої праці розробило на початку року паспорт неформальної зайнятості регіону та визначило найбільш ризикові сфери господарювання та категорії роботодавців, а саме: транспорт, будівництво, сільське господарство, торгівлю та діяльність готелів і ресторанів. Для досягнення мети щодо зростання кількості застрахованих осіб у регіоні при Головному управлінні Держпраці у Запорізькій області створена постійно діюча робоча група з питань запобігання використанню незадекларованої праці, до складу якої ввійшли представники Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Нацполіції, Укртрансбезпеки, Держпродспоживслужби та соціальних партнерів – обласних організацій профспілок і роботодавців.

Протягом 4 місяців 2021 року інспектори праці провели понад 2 з половиною тисячі інформаційних відвідувань, під час яких консультували працівників щодо переваг офіційного працевлаштування, а роботодавців – щодо фінансових наслідків у разі допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин. На об’єктах відвідування працівники та роботодавці отримали відповідні інформаційні брошури, розроблені Державною службою України з питань праці, в яких детальніше висвітлюються питання оформлення трудових відносин та відповідальність роботодавців за порушення чинного трудового законодавства. За результатами проведених за 4 місяці 2021 року інспекційних відвідувань, інформаційно-роз’яснювальної роботи та відвідувань роботодавців з метою інформування їх і працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства з питань оформлення трудових відносин в області легалізовано більш ніж 6 тисяч працівників.

Головне управління Держпраці у Запорізькій області нагадує, що задекларована та легальна праця є запорукою гарантованої виплати заробітної плати, пенсійних виплат у майбутньому, лікарняних та інших соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством України, та закликає працівників і роботодавців усіх форм власності оформлювати трудові відносини, відповідно до законодавства з питань праці. Робота щодо легалізації незадекларованої праці триває.