Нововасилівська громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Перших слов’янських вчителів та просвітителів Св. Кирила та Мефодія згадуємо, шануємо, вклоняємось їх подвигу віри.

Дата: 25.05.2021 08:32
Кількість переглядів: 713

24 травня християни всіх релігійних конфесій згадують та шанують святих братів  Кирила та Мефодія. Адже саме вони є творцями першої слов’янською азбуки, аби багаточисельні слов’янські народи мали писемність, а отже і шанс на збереження своєї мови та етнічної ідентичності.

Бо історична аксіома невблаганна – хай би яким сильним та великим не був народ, якщо в нього немає писемності, то доля одна – забуття. Але місія святих Кирила та Мефодія була значно ширша – дати слов’янам можливість через пізнання грамоти змогу читати Святе Письмо – Біблію.

Саме про подвиг віри цих святих, про шлях кожного до Бога через Святе Письмо, про особистий досвід пізнання духовних християнських істин, говорили в цей день люди, які зібрались в музеї першопоселенців смт Нововасилівка.

Серед запрошених були священнослужителі різних християнських конфесій, а також представники влади – голова Нововасилівської ОТГ Олександр Прокопенко, його заступник Петро Трифонов, секретар Нововасилівської селищної ради Надія Голубєва, начальник відділу культури та освіти Нововасилівської ОТГ Ольга Кірпік.

А зустрічали їх гостинні хазяї – представники громадської спілки «Русь», а також фольклорного ансамблю «Райская птица». Вони змогли створити таку атмосферу і так повести бесіду, що серед гамірного та суєтного  дню, тут йшла мова про духовність. Непоказова, а щира до сліз… Кожен священник мав нагоду сказати слово, яке в нього на серці. Всіх слухали уважно і дякували за мудрі слова. Лунала і поезія – вірш М. Лєрмонтова «Молитва».  Ольга Іванівна Кірпік має чималий поетичний здобуток. Є ньому і вірші з духовної християнської тематики. Один з них на прохання гостинних хазяїв вона зачитала на зібранні.

Істрія створення селища Нововасилівка – це є історія християн – молокан в Україні. Про це також говорили, згадували людей, що внесли значний внесок в створення як духовної культури молокан-нововасилівців, так і матеріальної бази. Адже саме приміщення музею першопоселенців має велику історію. Колись його побудували молокани в середині 19 –го сторіччя для зібрання. Пройшло більш ніж півтора сторіччя, а будівля ця завдяки небайдужим людям встояла, і тут досі лунає Слово Боже та і співають Псалми. Отже віра пращурів нововасилвіців, що громадою будували це приміщення, була міцна.

Про те, що сьогодні нашій новій громаді- Нововасилівській ОТГ- надзвичайно важливо мати таку віру, молитовну підтримку всіх релігійних християнських спільнот, говорив голова Нововасилівської ОТГ Олександр Прокопенко.

-Щоб наша громада була міцною та заможної, нам треба молити Бога про це, берегти наші традиції і спільно працювати,- сказав він.

Тому цілком логічним було, коли всі присутні прочитали молитву «Отче наш» і попросили Божого благословення для всіх людей нашої громади. Молитву вів священик о. Димитрій.


Фото без опису



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь