9 червня в Нововасилівській селищній раді відбулись громадські слухання щодо встановлення податків на майбутній 2022 рік.

Дата: 10.06.2021 14:39

До зали засідань селищної ради були запрошені приватні підприємці, керівники сільгосппідприємств, фермери, старости сіл Нововасилівської об’єднаної територіальної громади. Також серед запрошених були начальник Приазовської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Запорізькій області Олексій Бабак та президент асоціації підприємців Приазовського району Ніна Сімоненко.

Голова Нововасилівської селищної ради Олександр Прокопенко відкриваючи захід, наголосив на тому, що принципова позиція керівництва громади  - справедливий розподіл коштів громади таким чином, щоб жоден населений пункт громади не був обділений увагою.

• За ті 5 місяців, які діє наша громада, можу впевнено сказати, що нам вдається дотримуватись цієї позиції.

Олександр Прокопенко висловив свою вдячність тим підприємцям, які сплачують податки, незважаючи на непрості часи, що переживають сьогодні бізнес-спільнота.

-Але є і такі підприємці, які або  сплачують мізерні податки, або зовсім ухиляються від обов’язку платити в громадську казну податки. Натомість не соромляться вимагати від місцевої влади негайних змін на краще,- підкреслив голова ОТГ.

Фінансовий баланс громади в його головних пунктах  представив заступник голови селищної ради Петро Трифонов.

Він підкреслив, що за 5 місяців діяльності громади жодного разу рада не зверталась за позичками. Завдяки збалансованому та грамотному підходу до витрати коштів громади на протязі цього часу вдалось виконати всі зобов’язання щодо безперервної роботи всіх закладів соціальної інфраструктури на території. Більш того, громада повністю фінансує заробітну плату співробітникам Нововасилівської лікарні. Це досить велика сума, але держава поставила заздалегідь завищені вимоги до лікарні, за умови виконання яких можливо було б державне фінансування. Отже, з початку року постало питання – або громада бере на себе зобов’язання платити заробітну плату, або лікарню довелось би закривати.

Начальник фінансового відділу Нововасилівської громади Олександра Соболь повідомила які саме види податків слід обговорити з підприємцями та дійти попередньої згоди для їх затвердження.

На обговорення винесено чотири види податків: єдиного

податку, податку на землю, на нерухомість, транспортний податок.

Діалог з підприємцями вийшов конструктивним. Влада почула яку саме допомогу очікує від неї бізнес-спільнота. А саме говорили про боротьбу з нелегальними торгівцями. Підприємці погодились з тим, що податки треба сплачувати всім – адже від цього залежить благополуччя кожного населеного пункту та їх мешканців.

Погодились, що:

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості на території  Нововасилівської селищної ради становитеме:

-Будівлі житлові: фіз.особи – 0,5%; юр. Особи – 0,5%

-Будівлі нежитлові: фіз.особи – 0,2%; юр. Особи – 0,5%

Земельний податок становитеме:

• Землі сільськогосподарського призначення (нормативногрошовуоцінку яких проведено): фіз.особи – 0,9%; юр.особи – 0,9%.
  • Землі сільськогосподарського призначення (нормативногрошовуоцінку яких не проведено): фіз.особи – 1%; юр.особи – 1%.

Єдиний податок становитеме:

- І група 10% від прожиткового мін.

- ІІ гр 14% від мін.з.п.