Нововасилівська громада
Запорізька область, Мелітопольський район

проблема дирофіляріозу, єдиного підшкірного трансмісивного гельмтозу собак, кішок і диких тварин, який зареєстрований в Україні і має тенденцію до збільшення,

Дата: 28.06.2021 10:49
Кількість переглядів: 393

  В     останні   роки        актуальною залишається     проблема дирофіляріозу, єдиного підшкірного трансмісивного гельмтозу собак, кішок і  диких тварин, який зареєстрований в Україні і має тенденцію  до збільшення, як в регіоні,так  і в Україні   в цілому.  Так, в період з 1975 по 1996   рік   на території України і  в 11 областях країни було зареєстровано 172 6 випадків в 25областях країни.

Дирофіляріаріоз у собак - захворювання, викликане нематодами роду Dirofilariaimmitis (форма серця) і Dirofilariarepens (підшкірна форма). Ще кілька десятиліть тому ця хвороба була серед «екзоти» і зустрічається в основному в країнах з тропічним кліматом. Але в міру того, як клімат змінювався і подорожі ставали більш доступними, дирофіляріаз також набув статусу захворювання, поширеного в наших широтах.

Як розпізнати хворобу і як можна захистити від неї вихованця?

Зараження дирофіляріозом відбувається під час укусів комах (найчастіше комарів, а також бліх, кліщів, жалюзі), що передають інвазивні личинки дирофілярів.

Зараз зареєстровано близько тридцяти видів паразитів, які викликають дирофіляріоз, але поширені тільки два види, які найчастіше вражають тварин: один з них паразитує у великих кровоносних судинах організму, таких як легенева артерія, аорта і в порожнинах серця, вражає внутрішні органи, а другий паразитує під шкірою і в слизовій.

Однак в організмі людини цей вид гельмінтів розвивається, але не досягає статевозрілої стадії, здатної відкладати личинки, що з часом призводить до загибелі паразитів. Але це не знижує ризик цього захворювання, так як гельмінти найчастіше паразитуються під шкірою людини (обличчя, шия) і в області очей. І тільки хірургічне втручання дозволяє позбутися від паразитів, а сильні алергічні реакції людського організму, на живого в ньому паразита, призводять до серйозного ураження печінки, нирок і серця.

Але для собак і кішок така інфекція може привести до смерті.

Щоб своєчасно реагувати на інфекцію і допомагати вихованцеві слід звернути увагу на ознаки, які супроводжують перебіг хвороби. Основні симптоми дирофіляріозу:  

  • Різка і необґрунтована втрата ваги
  • Підвищення температури тіла тварини в кілька разів протягом доби
  • Швидка втома, задишка
  • Напади кашлю
  • блювати
  • Серцеві аритмії
  • Блідо слизова і поява на шкірі різних висипань, папульозного дерматозу (поява на шкірі тварини відчутних гранул, що містять паразитів), абсцесів.
  • Порушення роботи центральної нервової системи (порушення координації,  судоми кінцівок).
Згідно з інформацією, в Приазовському районі не зафіксовано жодного випадку як людини, так і тварин. Але це не означає, що загрози небезпеки немає. Як правило, люди мало уваги приділяють   своїм   вихованцям.  
  Згідно з літературними даними, дирофіляріоз реєструється у 50% - 60% тварин (з урахуванням безпритульних тварин). При підозрі на захворювання тварини (подряпини за вухами, горбки під шкірою, слабкість і т.д.) необхідно негайно звернутися до ветеринарних фахівців для лабораторного обстеження і своєчасного лікуваннятварин х.

Профілактика дирофіляріозу.

Питання «Як захистити тварину і убезпечити себе від дирофіляріозу?» стає все більш поширеним. Перш за все, це дотримання профілактичних заходів. Вакцинації від дирофіляріозу не існує, тому профілактика передбачає комплексний підхід:

  • в першу чергу - це ретельне обстеження тварин на наявність паразитів і в разі виявлення, ізоляції і лікування тварини
  • регулярна дегельмінтизація тварин
  • Запобігання контакту комах з домашніми вихованцями за допомогою захисних нашийників або препаратів - репелентів, які можуть захистити вихованця не тільки від кліщів і бліх, але і від укусів комарів
  • Захистіть себе під час ходьби, використовуючи спреї, крем, емульсію - репеленти, щоб відлякати комарів
  • зменшення кількості безпритульних тварин.

Дегельмінтизація тварин рекомендується в весняно-літній період. Для власників кішок і собак найбільш зручні препарати, які застосовують періодично (один раз в 4-8 тижнів) в весняно-літній сезон.

В якості профілактики дирофіляріозу у кішок і собак використовують препарати, що містять івермектин, празиквантел, моксидектин, а також мільбеміцин.  

 


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь