Про стан утримання та виховання дітей в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу,сім'ях опікунів та піклувальників

Дата: 27.07.2021 11:34

НОВОВАСИЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

РІШЕННЯ

14 червня 2021 р.                                                                           №4

смт Нововасилівка

Про стан утримання та виховання дітей

в прийомних сім'ях, дитячих будинках

сімейного типу,сім'ях опікунів та піклувальників

Керуючись ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 4, ст. 6, ст. 8, ст. 12, Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування», постановою Кабінету Міністрів від 24.09.2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної з захистом прав дитини» та Положенням про створення Комісії з питань захисту дитини, виконавчий комітет селищної ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію начальника служби у справах дітей Нововасилівської селищної ради Шопової А.А. про стан утримання та виховання дітей в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, сім'ях опікунів та піклувальників взяти до відома (додаток 1).

2. Рекомендувати начальнику служби у справах дітей Нововасилівської селищної ради Шоповій А.А.:

- здійснювати контроль за умовами утримання, навчання та виховання дітей в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, сім'ях опікунів та піклувальників

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника служби у справах дітей Шопову Альону Андріївну.

Селищний голова                                             Олександр ПРОКОПЕНКО

Додаток 1

Інформація служби у справах дітей Нововасилівської селищної ради про стан утримання та виховання дітей в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, сім'ях опікунів та піклувальників

На первинному обліку служби у справах дітей знаходиться 2 дитини-сироти та 26 дітей позбавлених батьківського піклування. На оперативному обліку (діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, які прибули з інших територій) знаходиться 2 дитини-сироти та 40 дітей позбавлених батьківського піклування.

На території Нововасилівської селищної ради функціонують 6 прийомних сімей, в яких виховується 10 дітей позбавлених батьківського піклування, 6 дитячих будинків сімейного типу в яких виховуються 37 дітей позбавлених батьківського піклування, з них 2 дитини-сироти, 13 дітей позбавлених батьківського піклування знаходяться під опікою. Діти із прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу знаходяться під соціальним супроводженням фахівця із соціальної роботи КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)». Діти, які перебувають під опікою, за рік до досягнення 18-річчя та перший рік після призначення опіки знаходяться також під соціальним супроводженням фахівця із соціальної роботи.

Службою у справах дітей постійно здійснюється контроль за умовами утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів та піклувальників, шляхом відвідування та обстеження умов проживання. Забезпечується комплекс заходів щодо своєчасного виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування та надання їм відповідного статусу. Ведеться контроль за цільовим використанням коштів опікунами/піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, здійснюється нагляд за дотриманням чинного законодавства щодо збереження життя та здоров’я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (медичне обстеження дітей двічі на рік, опікуна раз на рік), щорічно готуються висновки про стан утримання, навчання та виховання дитини на основі інформації фахівця із соціальної роботи, класного керівника навчального закладу або вихователя дошкільного навчального закладу, сімейного лікаря.

Прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, які знаходяться на території Нововасилівської селищної ради функціонують ефективно. Батьки-вихователі, прийомні батьки та опікуни кошти витрачають на розвиток творчих, розумових здібностей, дотримуються умов договору, виконують усі обов’язки щодо соціального захисту дітей, передбачених законодавством.