МАЛЕНЬКІ СЕЛА З ВЕЛИКИМ СЕРЦЕМ

Дата: 26.09.2021 08:52

Фото без опису

За Нововасилівкою, свої Дні народження стали відзначати і інші села Нововасилівської об’єднаної територіальної громади.

У вересні  вже відзначили день села Воскресенка, Мар’янівна та Ганно – Опанлинка з Беседівкою.

І хоча природа не балувала сонцем  з початку свята, то як тільки зазвучали пісні, вийшло сонечко і одразу засяяли посмішками обличчя присутніх.

Традиційно вітали старожилів села, зазвичай це жінки 95 і більше років, це те саме покоління села, на плечі яких випала доля відновлення життя після другої світової війни.

Покладання квітів у вересні це вже багатолітня традиція вдячності нащадків визволителям села та односельцям що загинули від фашистського нацизму.

Вшановували  вчителів, фельдшерів, фермерів, меценатів села що підтримують соціальну сферу села.

Свято села це найбільша радість для дітей, бо саме в цей день для них встановлюють атракціони, проводять розважальні програми та балують солодощами.

На жаль рік від року все менше і менше  малят народжуються у селі. І тому так мало нових імен продовжувачів історії села звучить на святі, але щирі вітання лунають на адресу сімей, що відзначають свої родинні ювілеї. І тут є чим пишатися, бо на селі дуже поважають міцні шлюби, як приклад для підростаючого покоління села.

Привітання, оплески, радість, виставки, пісні, танці, ігри і сміх - невід’ємні елементи кожного свята, але головне атмосфера, а вона точно  залежить не від  кількості учасників, а від їх настрою, щирості, відкритості та безумовної любові один до одного.

Свято зазвичай продовжується декілька годин, програма насичена з ранку до вечора…А над селом лунають церковні дзвони, що сповіщають про радість храмового свята.