Про затвердження Положення про Фонд охорони навколишнього природного середовища

Дата: 28.10.2021 20:26

НОВОВАСИЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

РІШЕННЯ

19 жовтня 2021 р.                                                                           №3

смт Нововасилівка

Про затвердження Положення про

Фонд охорони навколишнього

природного середовища

Заслухавши інформацію начальника фінансового відділу Соболь О.Ю., керуючись статтями 15, 47 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» із змінами та доповненнями, виконавчий комітет селищної ради

ВИРІШИВ:

1. Схвалити Положення про Фонд охорони навколишнього природного середовища  Нововасилівської селищної ради. (додається)

2. Рекомендувати сесії селищної ради затвердити дане рішення.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника фінансового відділу Соболь О.Ю.

Селищний голова                                             Олександр ПРОКОПЕНКО

Додаток до рішення

виконавчого комітету

Нововасилівської селищної ради

від 19.10.2021 р. № 3

ПОЛОЖЕННЯ

Про Фонд охорони навколишнього природного середовища Нововасилівської селищної ради

Фонд охорони навколишнього природного середовища Нововасилівської селищної ради створено відповідно до ст.ст. 19, 47 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 22, 691 Бюджетного кодексу України, розділу VIII Податкового кодексу України, з метою фінансування природоохоронних заходів та заходів, пов'язаних з раціональним використанням і збереженням природних ресурсів.

1. Загальні положення

1.1. Фонд охорони навколишнього природного середовища Нововасилівської селищної ради (далі – Фонд)  є складовою частиною спеціального фонду бюджету громади.

Фонд формується за рахунок:

- частини екологічного податку згідно із законом;

- частини грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, згідно з чинним законодавством;

- цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян.

1.2. Головним розпорядником коштів Фонду є Нововасилівська селищна рада.

1.3. Виконавці природоохоронних заходів (підприємства, організації та інші зацікавлені установи) є замовниками – одержувачами коштів для видатків капітального, поточного характеру на придбання товарів, послуг, які відповідають видам діяльності, зазначених у постанові Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року № 1147 зі змінами і доповненнями.

1.4. Координацію роботи визначених замовників – одержувачів коштів та контроль за організацією виконання робіт за рахунок коштів Фонду здійснює Нововасилівська селищна рада.

.

1.5. Визначені замовники – одержувачі коштів надають головному розпоряднику коштів всю необхідну фінансову та іншу документацію для здійснення контролю за цільовим використання коштів Фонду.

1.6. Положення про Фонд затверджується рішенням селищної ради.

2. Порядок планування природоохоронних заходів за рахунок коштів Фонду

2.1. Планування заходів здійснюється на кожний бюджетний рік відповідно до Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 №1147  зі змінами і доповненнями, з урахуванням заходів, визначених Програмою охорони довкілля Нововасилівської селищної ради (далі Програма), інших цільових програм, дія яких поширюється на території громади.

2.2. Перелік заходів, визначених Програмою, які планується здійснювати за рахунок коштів Фонду, формує Нововасилівська селищна рада.

Для включення природоохоронного заходу до переліку природоохоронних заходів  на відповідний рік підприємства, організації та інші зацікавлені установи подають до Нововасилівської селищної ради пропозиції щодо виділення коштів на виконання природоохоронних заходів з обгрунтуванням необхідності реалізації заходу та підтвердженням відповідності Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996  № 1147 зі змінами і доповненнями.

2.3. До 10 % коштів Фонду може резервуватися для виконання непередбачених робіт, пов’язаних з природоохоронною діяльністю. Зазначені кошти використовуються згідно з додатковими кошторисами, які затверджуються  у визначеному порядку.

2.4. Перелік природоохоронних заходів та кошторис на їх виконання затверджується Нововасилівською селищною радою  щорічно на відповідний бюджетний рік.

2.5. Протягом року до Переліку можуть вноситись зміни та доповнення.

2.6. Не використані в звітному році кошти Фонду вилученню не підлягають, переходять на наступний рік і використовуються на цілі, передбачені цим Положенням.

3. Порядок фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів Фонду

3.1. Витрати Фонду здійснюються в межах надходження коштів у встановленому законодавством порядку.

3.2. Кошти Фонду використовуються згідно з кошторисом витрат на відповідний бюджетний рік з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів».

Начальник Фінансового відділу                              Олександра СОБОЛЬ