14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2021 08:02

35 років пройшло від 26 квітня 1986 року – дня, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС, змінив ставлення до використання мирного атома, змінив долі тисяч людей.

Саме сьогодні – день вшанування  мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.

Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.

Страшні події 1986-го ніколи не зітруться з пам’яті теперішніх та майбутніх поколінь. 14 грудня ми вклоняємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів. Також згадуємо тих, хто усвідомлено віддав за нас своє життя в ядерному котлі.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС! Ви є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму! Бажаємо вам міцного здоров’я, родинного затишку, поваги від суспільства та та гідної оцінки вашого подвига від держави!

Голова Нововасилівської ОТГ Олександр Прокопенко

Секретар Нововасилівської селищної ради Надія Голубєва