Нововасилівська громада
Запорізька область, Мелітопольський район

НА РАНКОВОМУ БРИФІНГУ ГОВОРИЛИ ПРО РІЗНИЦЮ МІЖ БУСТЕРНОЮ ТА ДОДАТКОВОЮ ДОЗАМИ

Дата: 21.12.2021 18:43
Кількість переглядів: 795

Сьогодні ранковий брифінг провів директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулинич. Традиційно він почав із статистики захворюваності та вакцинації.

За останню добу в області зареєстровано 422 випадки захворювання на COVID-19. Всього станом на 8:00  22.12.2021 зареєстровано 180564 лабораторно підтверджені випадки, в т.ч. 11504 – серед дітей (за добу –26),  6303 серед медичних працівників (за добу – 1),  788 серед працівників освіти – (за добу - 0). Всього летальних випадків зареєстровано– 5085(за добу-20).  Всього одужало -171366 осіб (за добу – 999).

Також, протягом останньої доби (21.12.2021) в області проведено 4500 щеплень. Першу дозу отримали 1511 осіб, другу – 2989 (закінчили вакцинацію). 

Всього з початку вакцинальної кампанії станом на 08:00  22.12.2021 щеплено 570680, осіб, в т.ч. закінчили вакцинацію (отримали 2 щеплення) – 509129 осіб.

Олексій Кулинич розповів про різницю бустерної та додаткової зони. Так, бустерна доза - це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується, у той час як додаткова доза - це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через  важкі хвороби дві дози вакцини (одна для вакцини Janssen/Johnson & Johnson) можуть не дати належного захисту.

Щоб отримати додаткову дозу, необхідно звернутися до сімейного лікаря і, якщо він визначить, що вам потрібна додаткова доза антиковідної вакцини за медичними показаннями, він видасть направлення в довільній формі на щеплення третьою дозою. Додаткову дозу можна отримати щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини (або першої дози для вакцини Janssen) проти COVID-19. Оптимально ввести її в період до 3 місяців після другої дози.

Також, директор Департаменту охорони здоров’я звернув увагу на правила поєднання вакцини. Так, додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози. Якщо ця вакцина відсутня, то можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами. У випадку, якщо особа отримала дві дози вакцини за змішаною схемою, то третя (додаткова) доза має бути зроблена вакциною, що використовувалась для введення другої дози.

Нагадуємо, отримати додаткову дозу вакцини можуть:

-         Люди з різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо)

-         Люди з ВІЛ-інфекцією

-         Люди після трансплантації органів, трансплантації стовбурових клітин 

-         Люди з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію

-         Люди після хіміотерапії або променевої терапії

-         Люди, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації.

Олексій Кулинич поінформував, що у Запорізькій області додаткову дозу вакцини за медичними показниками вже отримали 17 осіб.

Введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифікату чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.


 

Департамент культури та інформаційної політики


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь